بوت یا چکمه کفش محبوب فصل

بوت و نیم بوت زنانه
استاندارد

در قدیم معتقد بودند که سرما خوردگی از پا شروع میشود لذا برای جلوگیری از سرماخوردگی در فصول سرد به خوبی پاها را می پوشاندند. یکی از پوششها در سرما چکمه یا بوت است که محافظی برای پا در سرما و بارندگیها محسوب میشود و اکثر افراد از نوع پوشیده تر آن با ساقهای بلند استفاده می کنند.

در ابتدا چکمه ها و پوتین ها را برای مردان و کارگران طراحی کرده بودند ولی رفته رفته می بینیم که این نوع کفشها جای خود را در دنیای مد باز کردند و در حال حاضر بسیاری از زنان و دختران چکمه می پوشند و جذابیت فوق العاده ای دارد.

در پاییز با سرد شدن هوا بازار خرید این نوع کفش ها بسیار داغ میشود . برای اینکه بتوانید با اطمینان بیشتری خرید کنید چند ویژگی زیر را باید در نظر بگیرید:

اولین و در واقع مهمترین چیزی که در خرید پوتین به آن باید توجه بیشتری داشته باشیم این است که کاربرد این کفش برای ما چیست؟ و میخواهیم کجا از آن استفاده کنیم ؟ اگر بوت را برای استفاده های معمولی میخواهید و مدت زمان پوشیدن آن زیاد است بوتهای تخت مناسب تر هستند. ولی برای مجالس رسمی بوتها یا نیم بوتهای پاشنه دار به شما ظاهری آراسته تر می بخشند.

نکته قابل توجه دیگر در انتخاب بوت این است که چکمه یا بوت را کمی از اندازه پا بزرگتر تهیه کنید و همانند کفش، عصر را برای خرید بیرون بروید. بیشتر افراد پس از یک استراحت طولانی شبانه پاهایشان از اندازه طبیعی قدری کوچکتر میشود و خرید کفش در صبح برایشان مشکل ساز میشود.

اگر کفش یا چکمه را برای فعالیتهای ورزشی میخواهید یا فعالیت های روزانه شما زیاد است که باعث گرمی پا میشود نیازی به انتخاب بوتهای گرم ندارید . در هر صورت مورد استفاده چکمه در زمستان است و باید گرم خریداری شود و با توجه به میزان فعالیت خود، میتوانید پوتین مناسب را انتخاب کنید.

در زمستان همواره با بارش برف و باران و یا یخ زدگی سطوح معابر مواجه خواهید شد پس چکمه هایی با پاشنه های بلند می توانند باعث سر خوردگی و زمین خوردن شما شوند.

در هنگام انتخاب پوتین تنها به زیبایی ظاهر آن توجه نکنید آنها را طوری انتخاب کنید که کمترین فشار را بر روی پاها و انگشتان شما داشته باشند. در بسیاری از موارد در اثر انتخاب نادرست، فشار زیاد باعث تغییر حالت در انگشتان پا میشود.

ویژگی دیگری که در انتخاب بوت مهم است کفی و پاشنه کفش است که بایستی انعطاف کافی را داشته باشد و در برابر سطوح مختلف مقاومت کافی را داشته باشد. به طور مثال کفی لاستیکی در زمستان مانع لغزیدن بر روی زمین لیز میشود.

جنس این نوع کفشها هم در میزان گرمی آنها تاثیر دارد. بوتها یا چکمه های چرمی علاوه بر شیک و جذاب بودن در هوای سرد به اندازه کافی گرم هستند.

از جمله نکات دیگری که در انتخاب پوتین باید مد نظر داشته باشید رنگ آن است که معمولا برای ست بودن با لباسهای زمستانی و پالتو، مشکی توصیه میشود. رنگ مشکی با اکثر رنگ ها ست می شود و آلودگی و کثیفی را کمتر نشان میدهد. استفاده از جنس ضد آب بوت با ساقهای بلند برای نواحی پر بارندگی و برفگیر مناسب ترند.

 

بوت چکمه پوتین نیم بوت زنانه دخترانه جدید

پوتین زرشکی AYAKKABI HAVUZU

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *