برند LC Waikiki در سال 1988 با افتتاح بیش از 20 فروشگاه در ترکیه توسط جورج اموئال کار خود را به صورت رسمی شروع کرد. این برند ابتدا در فرانسه تاسیس شد, سپس توسط یک سرمایه دار ترک خریداری شده و فعالیت اصلی خود را در ترکیه شروع کرد. هم اکنون  این برند بیشتر از 700 بوتیک در 30 کشور دنیا را دارد.

ال سی وایکیکی راه سخت و طولانی را پیمود تا یکی از برند های مطرح شود. وجود رقیبان بسیار و با سابقه خود و همچنین قدرت مالی نه چندان مناسب و همچنین رقبای سرسختی مانند دفاکتو و کوتون باعث شد زمان زیادی را صرف کند تا دل خریداران را بدست بیاورد. اما سخت کوشی این برند در جلب رضایت مشتری باعث شد به اهداف خود برسد.

از بین برند های مختلف LC Waikiki مد سریع را به عنوان راه خود در پیش گرفت. در ابتدا به دلیل تازه بودن فست فشن طرفداران زیادی را جذب خود نکرد, اما با گذشت زمان و تحول در طراحی ها مخاطبان بسیاری را به سوی خود کشاند. هم اکنون LC پرچمدار مد سریع در بین رقیبان است.

این برند در ایران طرفداران زیادی دارد و همواره فروش بالایی را در ایران تجربه کرده است. تنوع محصولی بالا, شیک بودن طرح ها, نزدیکی به سلیقه ایرانی و قیمت مناسب و کیفیت بسیار خوب باعث شد که ایرانیان توجهشان به این برند جلب شود.

فروشگاه اینترنتی لباس فیزا با توجه به فعالیت گسترده خود در مد سریع و پرچمدار بودن فست فشن در ایران نیز توجه فراوانی به این برند داشته و همکاری نزدیکی برای عرضه محصولات ال سی در ایران را دارد.